Одношарові покрівельні мембрани - швидкість монтажу і гарантія від протікань
Основна мета нових технологічних розробок – підвищення якості будівництва, скорочення його термінів, оптимізація робочого процесу та підвищення надійності зведених об’єктів. Склади і торгові комплекси, ангари і заводи потребують технологічних і якісних матеріалів для гідроізоляції покрівлі. Для таких будівель, як правило, важливими параметрами є швидкість монтажу мембрани і її вартість, а з іншого боку – довгострокова гарантія від протікань.
Унікальність розробки матеріалу Техноеласт СОЛО РП1 від Корпорації ТехноНІКОЛЬ полягає в тому, що потрібно докласти чимало зусиль, щоб матеріал підпалити. Ні кинута цигарка, ні випадковий феєрверк не пошкодять покрівельну поверхню з Техноеласт СОЛО РП1. Він не поширює полум’я «РП1» і має помірну горючість «Г2» завдяки спеціальному складу в’яжучого та структурі матеріалу.
Нині одношарові мембрани є досить поширеними в провідних європейських країнах. Враховуючи цей досвід, Корпорація ТехноНІКОЛЬ самостійно розробила надміцний матеріал для одношарової покрівлі, який відповідає основним параметрам будівництва (швидкість монтажу, довгострокова гарантія від протікань) та успішно застосовується в країнах СНД та Європи.
Техноеласт СОЛО РП1 виготовляють шляхом двостороннього нанесення на армовану поліефірну основу бітумно-полімерного в’яжучого, що складається з бітуму, СБС (стирол-бутадієн-стирол) полімерного модифікатора, мінерального наповнювача (тальк, доломіт, інше) та антипіренів. Для захисних шарів використовують грубозернисту посипку (сланець сірий, сланець алюмінізованний, базальт) зверху і неткане полотно або плівку знизу.
Основа із спеціального поліестеру забезпечує міцність і високу стабільність розмірів матеріалу. Відбиваюча здатність (відбиття світла та тепла) збільшена завдяки застосуванню спеціально розробленого «срібного» складу.
Техноеласт СОЛО РП1 не поступається двошаровим матеріалам за фізико-механічними характеристиками. Його потенційний термін служби – понад 30 років, що мінімізує експлуатаційні витрати. Збільшена товщина матеріалу до 5 мм та його висока еластичність (розривна сила 900/700 Н, відносне подовження понад 30%) дають змогу системі витримати сильний механічний вплив і впоратися з подвійним навантаженням. Окрім того, Техноеласт СОЛО РП1 здатний затягувати місця пошкоджень – «самозаліковуватися».
Нескладний технологічний монтаж у поєднанні зі швидкістю – істотна перевага даного продукту від ТехноНІКОЛЬ. Однак важливо пам’ятати, що для ефективної роботи матеріалу впродовж усього терміну служби необхідний професійний монтаж матеріалу та якісне сплавлення швів. Автоматичне обладнання Варімат або спеціальний пропановий пальник дає змогу виконати цю роботу у 1,5 рази швидше від стандартного методу наплавлення.
Застосування нових технологій дещо збільшує вартість продукції, але якщо подивитися на ціну «комплексного рішення» (вартість укладання «під ключ»), то помітно, що технічні характеристики сучасних матеріалів дають змогу скоротити не лише майбутні експлуатаційні, а й одноразові витрати на влаштування покрівлі. Прикладом таких ефективних рішень є одношарова мембрана Техноеласт СОЛО РП1. За оцінками експертів, у найближчі декілька років вона буде вкривати не менше, ніж 20% пласких покрівель із великою площею.
Для інформації:
Відомо, що причиною 98% протікань покрівлі є неякісно виконані шви. Вирішити цю проблему можна, поклавши покрівельний матеріал у два шари так, щоб шви нижнього шару були перекриті матеріалом верхнього. Подвоєння витрат матеріалу, а також часу на проведення робіт – це компенсація за невисоку якість монтажу покрівлі. Більше того, під час дослідження, проведеного Науковим центром Корпорації ТехноНІКОЛЬ у 2006 році (10 смуг матеріалів завширшки 5 см і завдовжки 125 см із напуском 10 см були порвані на розривній машині), виявлено ще один недолік покрівельних робіт. Усі зразки порвалися не по шву, а поза ним. Це свідчить про те, що шов на покрівлі є найнадійнішим місцем під час механічних навантажень, а фізико-механічні властивості всієї конструкції визначаються характеристиками самого матеріалу.
Оптимальне рішення – застосування одношарового продукту, який за стійкістю до розривних і механічних навантажень ідентичний до двошарового килима, але запобігає вадам «подвійного монтажу».
«ТехноНІКОЛЬ»
Служба технічної підтримки
0 800 50 07 05
www.tn.ua
- 997 просмотров